Skrýt menu
Skrýt formulář

Jak motivovat zaměstnance?

Více
Partnerské akce
22. 5. 2017

Odpověď hledali účastnící HR MEETINGu 2017

Také ve vaší společnosti řešíte, jak si udržet zaměstnance? Pro mnoho firem je to čím dál tím významnější problematika. I proto se jejich HR manažeři, ředitelé a další zástupci sešli 4. května na HR MEETINGu. Hlavním tématem konference totiž bylo správné motivování a odměňování zaměstnanců.

Přednášky na kongresu odstartovaly v 9 hodin dopoledne, ale ještě předtím si návštěvníci vychutnali ranní kávu s výhledem na město. „Pořadatelé vybrali velmi atraktivní místo. Pozvali totiž personalisty do Erbia Congress Centra v Praze, které je ve 27. patře nejvyšší pražské kancelářské budovy City Centre,” popsal své dojmy vedoucí marketingu Vemy Libor Procházka. Na akci dorazilo kolem 160 lidí.

Z centra Erbia měli personalisté výhled na velkou část Prahy.
Z centra Erbia měli personalisté výhled na velkou část Prahy.

Na úvod přivítal návštěvníky olympijský vítěz Aleš Valenta. Nepřišel ale vykládat o akrobacii na lyžích - známý sportovec totiž program HR MEETINGu moderoval a svého úkolu se zhostil na jedničku. „Je to skvělý moderátor a řečníci předvedli velmi dobré prezentace na vysoké úrovni. Byli zábavní a mluvili poutavě,” okomentoval Libor Procházka.

Na konferenci vystoupili především zástupci předních českých firem, například:

  • manažerka vzdělávání a rozvoje Komerční banky Pavla Švejcarová
  • nebo HR Director Kofoly Hana Caltová.

Návštěvníci si poslechli také zahraničního hosta Andrease Philippitsche ze společnosti Amrop Jenewein či paralympijského vítěze Jiřího Ježka.

„S jednou z nejzajímavějších prezentací vystoupil Libor Musil, majitel rodinné firmy LIKO-S, která se zabývá stavebnictvím a průmyslovou výrobou. Do tří let po nástupu do jejich firmy je fluktuace zaměstnanců 40 %. Ti, kteří vydrží, pak většinou zůstanou - fluktuace zaměstnanců po 3 letech od přijetí je jen 3 %,” vysvětlil Libor Procházka. Zaujalo ho i 7 bodů firemní filozofie. „Všechny v sále upoutalo hned první pravidlo, podle kterého ve firmě věří, že nejlepší je být nejlepší,” dodal.  

Vema pomáhá systémem na hodnocení zaměstnanců

Společnost Vema se konference zúčastnila již poněkolikáté jako jeden ze tří hlavních partnerů akce. Ředitelka ostravské pobočky Vemy Jana Petrošová si na HR MEETING připravila prezentaci.

Ve své prezentaci představila Jana Petrošová případovou studii systému Hodnocení ve firmě Huisman. Ukázala přínosy systému pro personalisty a vysvětlila, jak funguje měsíční hodnocení zaměstnanců. Při něm si firma:

  • stanoví hodnoticí kritéria,
  • přiděluje zaměstnancům body
  • a pak určí odměnu v procentech základní mzdy.

Jana Petrošová vysvětlila, jak v praxi funguje systém Hodnocení.
Jana Petrošová vysvětlila, jak v praxi funguje systém Hodnocení.

Na další konferenci vyráží Vema už 12. června

Kromě HR MEETINGu jste se s Vemou nedávno mohli setkat také na konferenci ISSS 2016. V červnu se zástupci Vemy zúčastní konference Pracovní právo v Praze, kam jste srdečně zváni. Renomovaní právníci zde budou přednášet především o problematice zákoníku práce.

 

Copyright 2020 Solitea, a.s.