Největšími stresory jsou špatná organizace práce a osobnost šéfa

Sedm z deseti zaměstnanců jejich práce stresuje, přičemž u 52 procent oslovených se to děje jen nárazově, avšak 19 procent uvádí, že je práce psychicky vyčerpává trvale.

Vyplývá to z online průzkumu, který uskutečnila mezi zaměstnanci personální společnost Předvýběr.cz.

Pro 34 procent respondentů je nejstresovějším faktorem špatná organizace práce. V pořadí druhým největším stresorem je osobní kvalita šéfa (25 procent), třetí místo obsadilo příliš velké množství úkolů (22 procent) a jako čtvrtý nejsilnější faktor se projevily vztahy mezi kolegy (6 procent). Zbývající důvody jsou často kombinací již uvedených faktorů.

Šest z deseti účastníků průzkumu navíc uvedlo, že je během práce postihl syndrom vyhoření. „Lidé tak označují nadměrnou psychickou zátěž, ale skutečné vyčerpání z práce se týká zhruba pětiny zaměstnanců. Rozpoznat syndrom vyhoření je složité i pro odborníky, uvedl František Boudný, obchodní ředitel Předvýběru.cz. Jak dodal, aktuálně jen osm procent firem má nebo plánuje zavést interní program, který zaměstnavateli umožní včas rozpoznat blížící se psychické problémy kolegů.

Přihlaste se k odběru newsletteru
a získávejte informace o HR novinkách včas.

Byly tyto informace užitečné?

Tato stránka je chráněna službou reCAPTCHA a platí na ni zásady ochrany osobních údajů a podmínky používání služby Google.

© Copyright 2023 Seyfor, a. s.