Říká se mu ERP. Je to zkratka z anglických slov Enterprise Resource Planning – neboli Plánování podnikových zdrojů. ERP je komplexní software, který dokáže řídit a integrovat všechny firemní procesy - prvotní evidenci dokladů, majetku a smluv, účetnictví, evidenci docházky, zpracování mezd, personalistiku, vzdělávání pracovníků, plánování dovolené, pracovních cest apod.

Hlavní výhoda ERP je sjednocený celopodnikový pohled na to, co se v různých odděleních odehrává. Vše se zapisuje do jednotné databáze, takže je snadnější získat potřebné výstupy a analyzovat data.

Jak fungují ERP systémy?

Komplexní ERP se skládá z dílčích aplikací. Každá aplikace zajišťuje administrativu konkrétního útvaru v podniku. Díky tomu si lze ERP systém představit jako puzzle. Poskládáte si integrovaný systém, který má přesně takové funkce, které budete skutečně v každodenní praxi využívat. Všechny aplikace lze navzájem propojit, což zjednodušuje spolupráci napříč odděleními. Jednotlivým uživatelům pak přidělujete uživatelská práva, podle nichž jsou jim přístupné právě ty informace potřebné a důležité pro jejich práci.

Proč se vyplatí mít ERP?

  • Integrované a provázané řešení.
  • Jednotné informace napříč celou firmou.
  • Kvalitní a komplexní podklady pro rozhodování managementu.
  • Lze lépe kontrolovat a dodržovat interní pracovní procesy a postupy.

Více o Vema ERP systému

Pro jaké firmy je ERP systém výhodný?

ERP systém využijí menší a střední firmy, velké firmy a nadnárodní korporace. Je nutné zvážit, že zavedení ERP systému není levná záležitost. Kompletní implementace včetně zaškolení vašich pracovníků může trvat až 6 měsíců. Pečlivě proto vybírejte dodavatele, zajímejte se o bezpečnost dat, možnost provozu systému na vzdáleném serveru (v cloudu) i o pozáruční servis.

Vema ERP systém

Vema se specializuje na výrobu sofistikovaných firemních softwarů pro řešení celopodnikové agendy.

ERP systémy skládáme na zakázku. Nejprve s vámi zjistíme, jak fungují vaše interní procesy a jaké aplikace by pro vás mohly být užitečné. Následně připravíme celý software a implementujeme ho na vaše stávající řešení nebo nastavíme procesy nové. Samozřejmostí je také zaškolení všech vašich pracovníků, technická podpora na telefonu a další služby.

Data z aplikací se ukládají na V4 Cloud. Jsou uložená v zabezpečeném úložišti na internetu. Stěhování kanceláří nebo zničení některého z počítačů tak nemůže způsobit žádné ztráty dat ani jejich poškození. O správu cloudu se starají naši technici. Samozřejmě garantujeme 100% dostupnost cloudu.

Celý ERP systém Vema se řídí dvěma hlavními zásadami:

  • Maximální bezpečnost dat
  • Intuitivní obsluha pro uživatele

 

Mám zájem o ERP systém Vema