Holding Solitea dokončil akvizici společnosti J.K.R.

12. 01. 2016

Holding Solitea získal 100% podíl ve společnosti J.K.R., která vyrábí podnikové informační systémy BYZNYS ERP. Tímto krokem výrazně posiluje svoji pozici dodavatele ERP systémů na českém trhu.

Solitea již vlastní na českém trhu společnosti vyvíjející ERP řešení Cígler Software, Altus software, Aquasoft a Vema, v Rakousku pak společnost JET ERP Betriebsgesellschaft. Holding má více než 500 zaměstnanců a výnosy ve výši 700 milionů korun.

J.K.R. byla založena v roce 1991 a patří do TOP 10 na českém trhu. V současnosti používá systém Byznys VR přes 1000 zákazníků – mezi zajímavé a obecně známé uživatele patří např. výrobce koupelen RAVAK, nakladatelství Vltava-Labe-Press, stavitel tunelu Blanka Metroprojekt, developer CENTRAL GROUP, knihovna Václava Havla nebo tradiční výrobce psacích potřeb Koh-i-Noor. 

„Solitea je pro nás především strategickým investorem a představuje příležitost k rychlému růstu díky synergiím v rámci holdingu,“ komentoval akvizici Vladimír Králíček, generální ředitel J.K.R. , a pokračuje: „Ze spojení budou v první řadě těžit stávající a budoucí uživatelé našich systémů BYZNYS ERP, a to nejen v oblasti know-how a technologií, ale i získáním širší nabídky řešení a služeb.“

Solitea je aktivní zejména na českém, slovenském a rakouském trhu, s instalacemi jeho softwaru a zakázkových řešení se lze potkat i v Maďarsku, Německu, Švýcarsku, Srbsku, Finsku a Turecku. V počtu zákazníků ERP systémů je Solitea jedničkou na českém trhu.

„Vizí holdingu Solitea je prostřednictvím svých produktů a řešení zjednodušovat podnikání firmám všech velikostí. Akvizice J.K.R. je jen dalším krokem v naplňování této vize,“ říká Martin Cígler, předseda představenstva holdingu, a dodává: „Pro Soliteu je nákup J.K.R. strategickou investicí s cílem zvýšení tržního podílu a současně příležitostí dodávat vlastní ERP systém i velkým společnostem. Solitea má v ČR nejvíce zákazníků ERP řešení a díky konsolidovanému využití zdrojů a know-how všech členů holdingu se můžeme soustředit na vývoj nových produktů při použití technologií s vyšší přidanou hodnotou pro naše zákazníky.“ 


zpět na výpis aktualit