Vema, a.s., je softwarová společnost založená v roce 1990. Patří mezi přední dodavatele personálních informačních systémů pro všechny typy a velikosti organizací v České a Slovenské republice. Je také jedním z největších poskytovatelů ERP řešení v cloudu. Její software využívá přes  7 200 organizací. Mezi významné zákazníky patří ČSOB Bratislava, United Bakeries, Generální finanční ředitelství České republiky, Fakultní nemocnice Motol či Trnavský samosprávný kraj.

Vema v číslech

celkové tržby: 169,8 mil. Kč
počet zaměstnanců: 125
počet zákazníků: 7 452
počet uživatelů v cloudu: 1 300
počet zpracovávaných osobních čísel: 673 208

Příběh značky

Historie naší společnosti se začíná psát v roce 1990, kdy se devět pracovníků brněnského státního Podniku výpočetní techniky rozhodlo založit soukromou softwarovou společnost. Dne 2. července 1990 tak vzniká VEMA počítače a projektování spol. s r. o., jako jedna z prvních ve svém oboru. Prvním produktem se stal software na zpracování mezd – PAM VEMA. Postupně se přidávaly další moduly z oblasti řízení pracovníků a též byl vytvořen informační systém pro řízení ekonomiky organizací. Kromě tvorby softwaru se od začátku společnost VEMA věnovala i komplexnímu poskytování služeb v oblasti informačních systémů. V roce 1995 dochází v činnosti společnosti k významnému pokroku založením dceřiné společnosti VEMA Computers & Systems, s. r. o., která doplňuje software o dodávku hardwaru a zajišťuje v plné šíři služby systémového integrátora.

Dalším mezníkem v životě společnosti bylo 19. října 2000, kdy vznikla Vema, a. s., do které se sloučily VEMA počítače a projektování spol. s r. o. a VEMA Computers & Systems, s. r. o. Vznikla tak kapitálově silnější společnost, která mohla pružněji reagovat na změny v oboru informačních technologií a služeb s ním spojených.

Celosvětový trend globalizace a integrace se nevyhnul i naší společnosti. Abychom se mohli dále rozvíjet a vstupovat i na nové trhy, na jaře roku 2014 se stává společnost Vema součástí holdingu Solitea, a. s., ve které má většinový podíl Investiční fond Sandberg Capital.

V současné době samotná společnost Vema nabízí komplexní systém pro podporu řízení lidských zdrojů ve variantách pro menší, střední i velké společnosti ze státní i privátní sféry. Současně nabízí ucelený systém pro řízení ekonomiky a logistiky organizací, který je vhodný zejména pro rozpočtové a příspěvkové organizace.