MENU Zavřít

Poznejte Vema Akademii – moderní způsob, jak se stát odborníkem na systém Vema

 • Vlachová Hutová Eliška
 • 13. 9. 2023

Vema Akademie je náš zcela nový vzdělávací portál, s jehož pomocí se z Vás stane skutečný odborník na mzdový a personální systém Vema. Portál jsme spustili 14. září 2023 a pevně věříme, že Vám bude maximálně k užitku.

Co je Vema Akademie?

Jde o naši novou online vzdělávací platformu, kterou jsme navrhli jako pomocníka při pronikání do tajů mzdového a personálního systému Vema. Vema Akademie vznikla pro začátečníky i pokročilé uživatele systému, a lze ji tak použít jak pro osvojení základů práce s Vemou, tak i pro vzdělání se v oblasti pokročilých funkcí.

Přihlaste se k odběru newsletteru a získávejte informace o HR novinkách včas.

6 důvodů, proč by Vás měla Vema Akademie zajímat

 1. Zvyšte svou odbornost: díky Vema Akademii se z Vás stane odborník na práci se systémem, ať už teprve začínáte nebo už s Vemou pracujete delší dobu. Mimo jiné tím i zvýšíte svou hodnotu pro zaměstnavatele i trh práce.
 2. Šetřete práci i čas: skrze hlubší vzdělání budete moci Vemu využívat o poznání efektivněji a denně tak šetřit nemalé množství času i práce.
 3. Vzdělávejte se v nejrůznějších oblastech: Vema Akademie nabízí přes 250 logicky strukturovaných kurzů pokrývajících personalistiku, mzdy, účetnictví i další oblasti.
 4. Učte se kdykoliv a kdekoliv: kurzy jsou dostupné nejen skrze webový prohlížeč, ale také formou mobilní aplikace pro chytré telefony či tablety. Můžete se tak vzdělávat i na cestách – stačí jen internetové připojení a vhodné zařízení.
 5. Vyzkoušejte moderní způsob vzdělání: zapomeňte na nudné prezentace či skripta – Vema Akademie sází na videonávody, interaktivní kurzy a praktické ukázky.
 6. Získávejte aktuální znalosti: obsah Vema Akademie pravidelně aktualizujeme a udržujeme jej v souladu s legislativou.

Jak Vema Akademie funguje?

Kurzy jsou rozděleny do 5 hlavních oblastí – Vedení personální agendy, Zpracování mezd, Docházka, Systém a Legislativní změny. Vedle uvedených hlavních oblastí pak máte k dispozici i doplňkové okruhy, které se věnují konkrétním úkonům a jejich řešení. Naleznete tak zde například kurzy pro elektronická podání, legislativní změny apod.

Každá oblast se skládá z několika studijních cest neboli souborů kurzů určených pro konkrétní profesní zaměření (např. mzdový účetní nebo personalista). Každá studijní cesta obsahuje kurzy zdarma, s jejichž pomocí zjistíte, zda vám dané lekce vyhovují.

Samotné kurzy jsou pak tvořené souborem logicky uspořádaných lekcí, které můžete postupně procházet.

Jak začít?

 1. Přihlaste se na stránce akademie.vema.cz. Přihlašovací údaje jsou stejné jako pro Zákaznický web nebo online dokumentaci Vema. 
 2. V nabídce si vyberte jednu či více studijních oblastí a přidejte je do svého vzdělávacího plánu. 
 3. Studujte, sledujte videa, vyplňujte testy a staňte se odborníky na Vemu! 
 4. Za úspěšné splnění kurzů pak získáte certifikát potvrzující vaše nové znalosti. 

Máte dotazy?

V případě jakýchkoli otázek se neváhejte nám ozvat na tel. +420 530 500 000 nebo e-mail akademie@vema.cz. 

Podobné
články